| anonim_4396 a întrebat:

happy Eu stau la casa si sunt conectat la internet printr-o firma din comuna.Anul acesta si anul trecut am avut mari probleme cu netu. Mergea greu, se bloca si chiar nu mai mergea deloc(sunt si ultimul abonat/capul de fir) si as vrea sa bag net de la DIGI, fiind abonat la ei pt.televizor( prin satelit si cu decodor HD), dar nu stiu daca pot baga net prin Digi Net Fiberlink de la decodor pana la PC(router) sau Internet mobil pe stick cu modem.Aici unde stau eu nu prea este semnal la telefon, dar la televizor este excelent.Vitezele sunt si ele importante, pentru ca nu vreau sa fie se 2 bani(la firma actuala viteza din contract este mai mare decat cea relala.Am testat cu aplicatia DIGI si este deprorabila) Dau funda! MERSI MULT!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In localitatea ta mai are cineva de la DIGI? Ai stat de vorba cu ei? Cunosti o persoana din alta localitate care are stick? Roag-o sa-ti dea stick-ul pentru o zi sa-l testezi la tine.

5 răspunsuri:
| Anonimcunoscut123 a răspuns (pentru Salontanul):

Nu stiu, dar nu cred ca are.de la telekom stiu ca am un coleg si stai ca parca stiu ca are un om din sat cu care nu am treaba

| Anonimcunoscut123 a răspuns (pentru Salontanul):

Nu stiu, dar nu cred ca are.de la telekom stiu ca am un coleg si stai ca parca stiu ca are un om din sat cu care nu am treaba.Telekom are pachete cu net nu simplu.De la alte firme sti ceva? sunt de incredere?!

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Anonimcunoscut123):

In ce localitate esti? Stiu ca DIGI are o harta cu acoperirea.

| Anonimcunoscut123 a răspuns (pentru Salontanul):

Stau in dambovita pe langa titu.scuze pentru intarziere

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Anonimcunoscut123):

Nu stiu de ce te ascunzi. Oricum, poti sa cauti si singur: http://www.rcs-rds.ro/acoperire-servicii
Daca nu te gasesti inseamna ca nu au releu acolo.