| anonim0095 a întrebat:

Ma scuzati daca am postat gresit. Am un card microSD SanDisk de 4GB. Problema este, cand il bag in telefon mi-l citeste dar cand vreau sa intru in el, imi spune ca nu e formatat si imi cere sa il formatez. Ii dau format dar atunci imi spune operatiune falida. Am mai incercat cu un telefon, dar pe acela imi apare cardul taiat langa semnal. Sfaturi?

2 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Baga-l intr-un pc si formateaza-l asa.
Daca tot nu merge s-ar putea sa fie defect el.
Bafta

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Cuplezi telefonul la Pc prin cablul de date şi încerci formatarea de pe Pc.

Dacă nu reuşeşti poate fi defect şi de aceea a fost aruncat.

Mai poţi căuta utilitare pentru formatare card memorie ( pe Google )...

La celălalt telefon îl arată "tăiat" deoarece nu e compatibil cu acel model de telefon.