Întrebare recomandată | ȘEMaria a întrebat:

stie cineva cum se face un blog pe google?

6 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

În proporție de 27-30%, site-urile/blogurile sunt construite pe platforma Wordpress.

Poți să-ți faci gratuit un blog chiar aici : https://wordpress.com/start/user/ro?ref=logged-out-homepage-lp.

Poți să-l faci gratuit utilizând platforma lor, fără un host dedicat/fără a plăti suplimentar pentru host

| narcisalex52 a răspuns:

Trebuie sa iti faci mai intai un site web
Dupa totul vine de la sine
Uite aici mai multe informatii explicate si video
https://bit.ly/2SL98Ko

| Miauti a răspuns:

Ai doua variante :
1. varianta care pare mai usoara sa faci pe www.blogger.com (by google) - (raspunsul lui costiceacristian200 )
2. daca esti mai profesionist www.sites.google.com

Sfatul meu pentru un blog ar fi sa mergi pe blogger, eu il detin de 11 si nu am avut probleme. plus fiind a lui google esti bagat in cautarile din google in 24 ore, si alte avantaje. Usor de utilizat, poti baga domeniu, poti sa publici articole si din email...

spor la treaba

| Donsavas a răspuns:

Exista atatea platforme pe care iti poti realiza unul.