| PulbereDeStea a întrebat:

Daca imi fac cont pe google, si postez ceva pe blogger o sa apara si pe contul de google? Sau daca am cont pe youtube, stie cineva ca am si blog?

2 răspunsuri:
| GabyB94 a răspuns:

Ca sa apari si pe Google+ trebuie sa iti conectezi Blogger cu Google+ - cel mai bine e sa verifici sa nu fie legatura automata si daca e sa o tai. Cu YouTube e aceeasi chestie, dar de obicei daca postezi pe Blogger nu o sa iti apara pe YouTube. In schimb daca comentezi pe YouTube o sa apara si in feed-ul Google + comentariul tau.

Blogul tau va fi indexat de Google si este posibil ca cineva sa il gaseasca, asa ca daca vrei anonimitate mai bine iti faci inca un cont de Google si iti deschizi blogul sub pseudonim.

Sau incerci o alta platforma si nu Blogger.