| anonim_4396 a întrebat:

Umblam pe telefon si cand am dat sa il blochez (adica sa apara parola) apare un sunet cu o femeie mai degraba robot care spune ceva de genu: " daca ati....nu a auzit". Am apasat eu poate din greseala, ce a fost?

Răspuns Câştigător
| DrGoogle a răspuns:

Ai tinut apasat pe tasta din mijloc, banuiesc ca ai un Samsung, e pentru comenzi vocale.

2 răspunsuri:
| Petrisor96 a răspuns:

Ai activat comenzile vocale

| LumiBo a răspuns:

Nu stiu sigur, dar eu iti recomand sa verifici:
1. agenda telefonica pntru apeluri initiare din greseala sau raspunse
2. Whtsapp si Facebook Messenger (si orice alte aplicatii de acest tip) atat pentru mesaje vocale cat si pentru apeluri
3. Aplicatiile care apar in task manager ca "deschise"
4. Toate "filele" de internet deschise
Cred ca poate fi ori de la un apel sau mesaj vocal care s-a initiat sau apasat din greseala, telefonul blocandu-se si devenindu-ti imposibil sa vezi ce se intampla, ori de la o reclama instantanee care ruleaza in spatele interfetei (telefonul ne iesind complet din aplicatia/site-ul care ruleaza reclama)