| BlackNinja a întrebat:

Buna TPU.Un prieten are un canal de Youtube bazat pe gaming, incarcand pe el gameplay-uri.El ar vrea sa stie care e programul de editat videoclipuri care randeaza cel mai rapid(de exemplu Sony Vegas, Power Director etc). Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| ishallhelpyou a răspuns:

Nu exista un program care rendereaza mai repede, pur si simplu este legat de puterea de procesare + ram + viteza hdd-ului.

Eu mi-am facut configuratie special pentru asa ceva, FX 8320E + 16 gb ram + 1 ssd.

| vioricavio a răspuns:

Incearca Picasa 3, e gratuit il gasesti pe google, e creat de google si poti crea clipuri cu el si merge f bine.

| Daniel235 a răspuns (pentru ishallhelpyou):

SI cum iti merge acel fx 8320e? Ca vreau sa imi iau si eu unul la fel tot varianta pe consum redus