| DDCC a întrebat:

Bună TPU!
Un prieten de-al meu are probleme cu hirens boot disk și nu are net ca să caută soluții.
HDD are două partiții: Una de 40 GB (pe care e instalat Windows 8.1) și alta care nu mai apare (nu mai apare după ce a încercat să partiționeze cu Mini Tol Partition Wizard Ediția a 9a. S-a blocat programul în timpul procesului). Această a doua partiție are 280 Gb.
El a încercat să recupereze partiția din Hirens Boot Disk dar orice unealtă ar selecta nu se încarcă și atunci când Hirens încearcă să selecteze driverul pentru unitatea optică, orice driver ar încărca el nu este compatibil.
Și la sfârșit dă o eroare "Files not found on Boot CD".

1 răspuns:
| Szőcs_Romeo_1970 a răspuns:

Schimba DVD-ul cu DVD RW, deci, in care pui discul, si instalaeza win7, da una buna, si gasesti partitia unde formatezi doar (lacal disc C) deci, cel cu 40GB next next, restul sper ca stii. inainte de ancepe instalarea, intri cu (delete) la setari, important! seteaza ora si data! dupa setari dai (save and exit) inainte de repornire apasa F8 dai asa tic tic tic pana apare pe ecran un chenar albastru cu scris galben, si alegi DVD RW, o sa arate si modelul dvdului, si dai enter...