| darkstyle99 a întrebat:

Buna TPU.
Va rog ziceti-mi si mie un laptop bunicel pe care sa mearga euro truck simulator 2.
Nu le am cu astea, sa fie pana in 20 mil daca se poate.
Multumesc, funda.

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Cum a precizat și @SantalPorcocale : https://altex.ro/......-free-dos, dintre toate, acesta este cel mai performant. Ai tot ce-ți trebuie la el și aici includ :
-Rezoluție full HD cu unghiuri bune de vizualizare
-Placă dedicată AMD Radeon 530 (nVidia ar fi fost mai eficientă spre deosebire de AMD)
-Wifi de tip "ac" (capabil să atingă viteze de până la 16 gbps, iar lan până la 1gbps.
-Ram cu frecvență de până la 2133mhz DDR 4, până la 16 g RAM. Poți adăuga 2 plăcuțe de 8 g în laptop mai ales pentru jocuri. Te vor ajuta foarte mult.

Sfat : adaugă un SSD în laptop dacă vrei să rulezi mai rapid aplicațiile și Windows-ul.

2 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

Dacă vrei jocuri, mai bine faci un PC pe piese, decât să iei un laptop cu dualcore de 2, 5 la 2000 de lei.