| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa aflu un numar de telefon care ma tot suna cu privat! Am incercat metoda cu voceonline.romtelecom.ro dar nu merge. Mi-am facut cont si dupa ce l-am activat am intrat pe el si mi-am facut numarul! Am intrat in telefon la Deviere Apel, am bagat numarul, dar nu merge! Ce solutie mai exista?

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asculta nu poti tu sa afli dar daca faci plangere la Politie ei se vor duce la Vodafone si vor afla numarul. Alt cumva nu este posibil! Pe mine ma suna intodeauna si le raspund si las telefonul sa consume creditul!laughinglaughinglaughing Platesc mult dupa aia si renunta!

| cata416 a răspuns:

Te duci la firma la care ai abonamentul si le ceri sa iti dea o lista cu apelurile primite...
Daca esti pe cartela pur si simplu dai redirectionare apeluri necunoscute, orice telefon are optiunea asta. funda

| cata416 a răspuns:

Cel mai simplu este sa dai redirectionare. Chiar daca esti pe abonament sau la cartela.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru cata416):

1. Nu am abonament si daca as avea de unde as stii care dintre ele e cel necunoscut?
2. Cum adica sa redirectionez apeluri necunoscute? Nu exista asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu ma eu vreau numarul sa il dau in judecata!

| cata416 a răspuns (pentru anonim_4396):

Intri la setari.
La apeluri.
Apoi la redirectionare apeluri si selectezi redirectionare apeluri necunoscute.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pei da la politie il afla si il dai in judecata dar daca is copii care au gasit telefon pe strada nu prea cred. Dar asa se da in judecaa!

| cata416 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrea sa il dea in judecata laughing. In ce tara te crezi? Obisnuestete cu ideea ca in Romania nu iti permiti sa dai in judecata pe cineva pentru ca te costa cat nu face.""

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru cata416):

Mai nu ai sa vezi niciodata in viata ta aceasta setare la redirectionari... Pai la ce numar l-as redirectiona?

| cata416 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrea sa il dea in judecata laughing. In ce tara te crezi? Obisnuestete cu ideea ca in Romania nu iti permiti sa dai in judecata pe cineva pentru ""ca te costa cat nu face.""

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pei da la politie il afla si il dai in judecata dar daca is copii care au gasit telefon pe strada nu prea cred. Dar asa se da in judeca!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da mai ma duc la Politie pentru fiecare numar privat? O sa am card de fidelitate la cate numere private diferite am...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pei zici ca primesti numere si ei verifica pe toate. Care tea-u apelat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce zici ma acolo?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

PEi zic ca te duci la politie sa faci plandere ei se duc la Vodafone si afla numarul sau numerele!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numai trebuie! Am incercat din nou cu voceonline.romtelecom.ro si a mers! Pa, pa!