| adrili10 a întrebat:

Vreau sa va intrebare cate ceva.Ce parere aveti de achizitionarea unui iphone 6 sau 6 s acum? Nu e prea tarziu? Oare merita? Si de unde ai putea sa il cumperi ca sa fi sigur ca e original.

6 răspunsuri:
| Jitea a răspuns:

Ai banii tai?
lucrezi?
daca nu, si ai banii de la parinti, nu fa o asemenea porcarie, cu ce te ajuta mai mult un iphone, decat un telefon simplu pe butoane?

| adrili10 explică (pentru Jitea):

Da am bani mei.

| Jonas94 a răspuns:

Salut,
Este cam outdated, nu va mai primi actualizări de anul viitor, și știi cum e cu ele, că se încetinește procesorul cu cât trece la o nouă versiune de soft, că vai domle ucide bateria.
Mai bine 7, dacă vrei să primești actualizări încă 2 ani.

| presus a răspuns (pentru Jonas94):

Eu ti-as recomanda iPhone-ul X, dar probabil n-ai suficienti bani, l-am vazut si mi-a placut cam tot ce stie sa faca. Eu detin un iPhone 6s care inca isi face treaba fara probleme, pot spune ca 6-le nu o sa mai primeasca alte versiuni de iOS, iar atunci o sa fie mai incet in toate aplicatiile. Iar la cele de sub 6 si 5s nici sa nu te gandesti, nu mai pot duce nimic, au devenit ca majoritatea smartphone-urilor pe Android.

| Jonas94 a răspuns (pentru presus):

Nu știu, colegul de apartament are 8, se mișcă foarte bine, nu știu dacă ar merita diferența de bani între 8 și X.

| presus a răspuns (pentru Jonas94):

Depinde cum privesti toata treaba. Eu sunt placut impresionat de noul design pentru X, il diferentiaza de celelalte... inclusiv de 8, iar pe langa acel design care nu mi-a iesit din cap, chestia cu Face ID m-a facut sa-l ador. Este ok si 8-ul, chiar daca pare un iPhone 7 mai dotat, macar are wireless charging care il deosebeste de celelalte si il compara cu X. Dar unele diferente sunt mari intre cele 2 iPhone-uri, iar pentru iubitorii de Apple... nu prea conteaza pretul sau calitatea, doar marca. Eu o sa imi cumpar X-ul pana la sfarsitul anului, merita banii.