| l1feincolor a întrebat:

Buna tuturor. Am o problema si sper ca ma puteti ajuta: recent mi-am dat resetare la telefon din cauza ca cesta mergea foarte lent si mi se bloca foarte des. Este a 2a oara cand ii dau de cand il am adica aproape 2 ani, adevarul este ca nici nu e foarte bun fiind Allview A5 quad, iar problema este urmatoarea: cand incerc sa descarc aplicatii dupa magazin play, pur si simpli se incarca liniuta aceea albastra dar fara a se descarca cu 1%, 2% si asa mai departe. Am incercat si dupa wi-fi, am dat si de la setari sa se descarce numai pe card, deci spatiu am suficient, mi-am facut si alt cont de gmail. Iar acum chiar nu stiu ce sa mai fac. Va rog daca aveti vreo idee.

Răspuns Câştigător
| aalexei a răspuns:

Se pare ca e problema in sistem. Poti sa-l duci la service sa-i faca reflash android.

Sau, daca iti convine, o varianta nu prea comoda, dar aplicatiile se instaleaza si functioneaza.
Accesezi google play de pe pc, scoti aplicatiile tale cu extensia *.apk
Le transferi pe card, le instalezi si te folosesti asa, fara google play.

https://www.androidpit.com/how-to-download-apk-file-from-google-play