| doedany a întrebat:

Buna,
Va prezit informatiile pc-ului si as dori sa ma sfatuiasca si pe mine cineva daca pot sa ii pun alt procesor si sa imi dea ceva exemple ce as putea pune sa mai maresc ceva la el.

System Manufacturer MSI
System Model MS-7260
System Type x64-based
PC Processor AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4600+, 2400 Mhz, 2 Core(s), 2 Logical Processor (s)
BIOS Version/Date MS-7260 V1.9, 9/6/2007
SMBIOS Version 2.5
Installed Physical Memory (RAM) 2.00 GB
Total Physical Memory 2.00 GB
Available Physical Memory 1.02 GB
Total Virtual Memory 4.00 GB
Available Virtual Memory 2.44 GB

Răspuns Câştigător
| smecheras54 a răspuns:

Procesorul merge sa-l schimbi dar poti sa-l lasi asa deoarece e foarte bun dar na daca vrei http://www.okazii.ro/cautare/procesor+dual+core.html si daca e cauta unul +3000 MHZ

Si daca vrei sa mai maresti ceva poti sa maresti ramul la 4.00 GB
:-? daca vrei poti sa-ti iei placa video de gaming ( depinde ce faci pe PC)
http://www.emag.ro/......ng-v3513/c

Sugerez una de la +1500 lei sunt mai bune si nVida;)

Funda :)?

3 răspunsuri:
| smecheras54 a răspuns (pentru smecheras54):

Am gresit acolo la placa video ia are legatura cu ramul doar daca vrei jocuri puternice si la procesor cum am zis +3000 MHZ.
La placa video sa ma exprim coerent trebuie una peste 1, 500 de lei si sa fie marca nVida dar si AMD e bun na daca cunosti marcile care o preferi

| doedany explică (pentru smecheras54):

Multumesc pentru raspuns,
Eu am gasit asa ceva AMD ATHLON 64 X2 DUAL-CORE 2. 6GHz 5000+ PROCESSOR (AD05000IAAD0).

| smecheras54 a răspuns (pentru doedany):

Da e bun merge si pe PC tau happy depinde ce doresti happy