| anonim_4396 a întrebat:

Va rog, spuneti-mi si mie cum se pune melodie la Office PowerPoint slide show? Va rog, aseara am stat pana la 00:30 si tot nu am gasit, am umblat la setarile de unde se pune melodie si multe altele, dar nu reusesc sa pun muzica continuu, adica pun o melodie, dar nu canta decat la cea care o pun(arata o trompeta ceva de genul)si daca dau slide show, la prima imagine canta, dar la celelalte nu. Daca le pun la fiecare aceeasi melodie, cand dau slide show si schimb, incepe melodia de la inceput. Vreau sa aiba continuitate. Aaaa! Si apropo, cum fac ca slide-ul sa se schimbe automat, adica sa nu mai trebuiasca sa dau eu click? Va rog ma plictisesc si imi place sa imi ocup timpul facand slide-uri.Va astept cu raspunsuri!

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| emmyl a răspuns:

Clic dreapta pe trompetă.
Clic pe "animație particularizată". Acum trebuie să apară un panou în dreapta.
Caută și vezi unde e melodia pusă de tine. Trebuie să apară chiar numele ei.
Dă clic dreapta pe ea. apare un nou meniu. Alege "opțiuni efect". Poți face mai multe decât își închipui.
Eu intru rar pe net pentru că lucrez în construcții și vin obosit seara, dar îmi place să ajut când pot. Pentru că m-ai trecut la prieteni primesc mail cu întrebările tale. Astfel am găsit întrebarea și am putut să-ți răspund.
Dacă tot nu te descurci mai scrie-mi.
Succes!

| emmyl a răspuns:

Pentru tranziția diapozitivelor faci astfel:

- clic dreapta pe un spațiu liber din diapozitiv;
- clic pe "tranziție diapozitiv";
- trebuie să apară în panoul din dreapta opțiunile pentru tranziție diap. În partea de jos ai două căsuțe ce se pot bifa sau debifa.
- bifează doar căsuța în care scrie "În mod automat după"
- nu modifica timpul decât dacă e necesar. Afli după mai multe încercări.
- după ofice 2007 e mult diferit, dar se poate.
Succes!