| florina15 a întrebat:

Buna!
Cum fac sa-mi deruleze toate slid-urile in timp ce canta o melodie in power point? Am pus o melodie,iar apoi am dat slide show dar nu imi canta decat pe prima pagina si nici macar nu-mi mai apar celelalte pagini si le-am dat la un anumit timp nu la click,dar tot nu se deruleaza, oare ce nu fac bine?

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Trebuie sa setezi ca durata slide show-ului sa fie egala cu cea a melodiei sau sa setezi ca melodia sa dureze cat slide show-ul.
Daca slide show-ul este mai lung, melodia va reincepe. Nu poti sa-ti spun exact unde sa te duci deoarece comenzile intre diferitele versiuni de Power Point difera intre ele.(2003,
2007,2010).Eu am 2010.

| Decrepit a răspuns:

Vezi ca in bara de sus, la sectiunea Slide Show, ai niste optiuni. Undeva in stanga sus, la categoria acolo poti selecta ca melodia sa cante pe tot slide show-ul, nu doar pe slide-ul in care este inclusa.Vezi sa te asiguri ca melodia sa fie inclusa in primul slide, altfel va incepe sa cante din slide-ul in care este inclusa.

Ca sa fiu cat mai exhaustiv, tu trebuie sa faci asa.Umbli in Audio,de la Slide Show,iar acolo selectezi in loc de "Play Once" optiune care-l deruleaza pe tot slide show-ul "Play through Slide Show",parca-i spunea.

Sau si mai bine, urmeaza sagetile : Click dr. > Custom Animation > iconul pentru sunet > Add Animation > Sound Actions > Play > selecteaza animatia respectiva, adica audio-ul > verifica Start Playing > schimbi cum ti-am spus in al doilea paragraf, de la un singur slide pe care apare melodia, pe toate - selectezi numarul de slide-uri pe care vrei sa ruleze melodia.