| Gabitzu246 a întrebat:

Buna
Vreau sa imi cumpa si eu placa asta de baza asrock 980DE3/U3S3, si vreau sa stiu daca va merge cu o singura placuta de ram ADATA Performance 4GB DDR3 1600MHz CL11 retail.
Pe siteul placii de baza spune: Dual Channel DDR3 memory technology, si m-a pus pe ganduri, oare sa nu mearga numa' cu o singura placa de ram?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Da, merge fara probleme. Poti pune chiar si o placuta de 8gb pe un singur slot placa de baza suporta maxim 32gb ram la o frecventa de pana la 1866 ( OC )

Bft!

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Merge, dar daca are dual channel si pui doar una... e ca si cum ai merge la maraton incaltat in bocanci.