| HappyGirl4 a întrebat:

Vreau sa imi iau un router wireless dar nu stiu daca il pot conecta la sistemul de operare pe care il am la calculator:Windows XP.Intrebarea e:Merge sa il conectez sau e nevoie sa schimb windows-ul? Cel mai bun raspuns FUNDA!

Răspuns Câştigător
| deeamaria a răspuns:

Heiii. Si eu am windows XP si tocmai ca merg router-ul de wiewless, eu zic ca il poti cumpara cu mare incredere, crede-ma! happy

3 răspunsuri:
| persseuss a răspuns:

Depinde ce model este router ul.dar merge instalat si pe xp.

| sltlp a răspuns:

Facepalm. Realizezi ca router-ul nu are nici o treaba cu rableta de calculator pe care o ai sau ce windows ai pe el?

| Bybanu a răspuns:

Nu conteaza ce sistem de operare ai pe calculator, tableta, laptop etc...
Daca ai calculator presupun ca acesta nu are wireles si atunci routerul il conectezi la calc cu cablul si acesta se contecteaza la internet fara sa-i faci altceva.
Daca ai wireles, trebuie sa intri in routerul cum scrie pe carticica si sa-l configurezi [nume+parola]