| Silentmode a întrebat:

Buna TPU... Mi-am luat router-ul smart HG658 si m-am conectat la internet doar pe laptop(nu la caculator), dar nu stiu cum sa ma conectez si la wireless, pe windows 7. Vreau niste raspunsuri mai explicite...multumesc. Fundita cel mai bun, rapid si explicit raspuns.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai un buton la laptop pentru wi-fi.La mine este in partea din fata.Pe cant, sa zic asa.Il deschizi apoi intri din iconita din bara.Jos dreapta.Asa este la mine la windows 7.De la conexiune internet si deschizi Network and Sharing Center.Sus in stanga ai Manage Wireless networks.

| kiv1990 a răspuns:

In primul rind se numeste modem, nu router(router e un aparat care e destinat doar pentru wireless si se conecteza la modem)
eu nu stiu cit de bine tu l-ai configurat acest modem, dar daca de la calculator vezi reteaua wireless atunci pur si simplu apesi pe retea in partea de jos a ecranului si te conectezi
si vezi ca conexiunea wireless de la lap top sa fie aprinsa apesi "Fn+F2"

| Silentmode explică (pentru kiv1990):

In contract scrie router nu modem cum spui tu...si l-am facut pana la urma...ms oricum

| kiv1990 a răspuns (pentru Silentmode):

Cu placere, eu ti-am zis sa apesi Fn+F2 ca la mine asa se porneste wi fi-ul
la tine poate e pe F3 depinde de model

| Silentmode explică:

Nu mai trebuie...am reusit sa il fac(am apasat Fn+F3)...mersi oricum.