| Antonia679 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un laptop nou. Ma gandeam la un Asus, acesta e bun : Laptop Asus X553MA-XX402D cu procesor Intel® Pentium® Quad Core N3540, 2.16GHz, 4GB, 500GB, Intel® HD Graphics, FreeDOS, Black? E bun pentru gaming?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru a fi bun (macar, daca nu foarte bun) ar trebui sa fie minim un i3. Banuiesc ca este nou. Eu asi lua unul second hand si cu garantie mai mica dar cu putere mai mare. Uite: https://www.abdcomputer.ro/......r-core-i7/
Cu rabdare poate poti gasi si altele mai ieftine.

| MariaBubu a răspuns:

Eu am laptop Asus! Și e bun dar e un pic altfel! Dar tot marca Asus e și e foarte bun adică mie îmi place dar și părinților mei! Acum decizia e a ta!

| sltlp a răspuns:

E praf pentru gaming. Poate cel mult un cs 1.6, un gta vice city...

| Jipa95 a răspuns:

Daca prin gaming intelegi cum a spus si colegu. jocuri de genu cs 1.6 si jocuri de browser, e bun.
Vrei gaming, uita-te la un laptop de la 4-5000 lei in sus. Aleas is laptopuri de gaming.