| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Vreau sa-mi iau un laptop Asus ce vine preinstalat cu Endless OS.
As vrea sa stiu daca pot instala pe el Windows 7 Home(am windosul pe un cd)?

6 răspunsuri:
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Nu cred ca merge. Daca el este configurat pentru un alt sistem de operare, e posibil sa nu iti mearga windows pe el. Totusi, nu ai nimic de pierdut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

Dar pe unul Free DoS?

| Madalin699 a răspuns:

Poti cauta pe google numele lui drivere, o sa intri pe site-ul Asus si vezi acolo pentru ce windows ai drivere, daca ai si pentru 7, il poti instala, dar nu cred, astea noi nu mai vin cu suport pentru 7.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Bratu_Andrew_2000):

NBomral ca ii merge lol...cred ca si Asus constientizeaza ca oricum isi ia Windows

| RAY a răspuns:

Nu,doar win 10

| gelu1970 a răspuns:

Poți insa e foarte probabil, ca fiind marca Asus, sa nu ofere drivere pentru 7. Deci in modele noi trebuie wind 10.