| iulyiy a întrebat:

Vreau sa va intreb si eu ceva. Daca intru pe facebook e pe o tableta imi apare ca si cum as intra de pe un smartphone? Pentru ca nu vreau sa vada prietenii cand am intrat ultima oara pe facebook.

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Daca intrii de pe o tableta, atunci nu intra pe facebook prin aplicatia facebook.

Intra cu un browser (daca ai android poti incerca browserul dolphin). In browser schimbi user agent-ul sa fie desktop si nu android, tableta sau ce este setat.

In felul acesta se transmite la server ca tu intrii de pe un calculator si nu de pe o tableta.
UserAgent-ul este un sir care se transmite si contine nformatii cu privire la cu ce este compatibil browser-ul.

| SorinTudor a răspuns:

Da, apare ca si cum ai fii intrat de pe un smartphone si in momentu in care esti ONLINE scrie Mobil, nu prea ai cum sa iti pacalesti prietenii decat sa inchizi chat-ul