| Niţă_Nicoleta_1995 a întrebat:

Am o combina frigorifica ARCTIC K346B+. Ieri l-am dezghetat si de atunci functioneaza incontinuu. Pe deaspura partea de sus a congelatorului e fierbinte cat si o parte din spate.
In timp ce l-am dezghetat s-a auzit un zgomot.

3 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Poate a crapat o teava, a scapat gaz si nu mai raceste, caz in care termostatul nu mai opreste compresorul (nu se atinge temperatura aceea rece de oprire) si acesta merge nonstop incercand sa raceasca dar nu are cum raci. Trebuie oprit - poate sa se strice si compresorul daca merge nonstop si trebuie chemat un specialist sau dus la reparat.

| K0sti a răspuns:

Pai cand merge, normal ca e fierbinte, de aia are si radiator...
Daca merge continuu nu e bine, ceva nu e in regula! Poate ai bagat mancarea calda, s-a dezghetat carnea, ai tinut-o mult afara... exista cauze! Citeste cartea, ca de aia o da producatorul!

| Niţă_Nicoleta_1995 explică:

Multumesc frumos!