| CristianApetrei a întrebat:

Am o navigatie Android cu 1 gb de ram si as vrea sa mai adaug ceva rami pentru ca vreau sa instalez mai multe aplicatii si nu am memorie suficienta. Se pot instala rami pe ea? Modelul este Edonav E305.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Confunzi memoria ram 1 gb (care ajuta la performanta, viteza de functionare) cu memoria flash, adica acea capacitate de stocare a datelor (in cazul produsului tau - 16 gb memorie).
Nu se pot instala memorii suplimentare (nici ram, nici memoria interna), acestea fiind implementate direct pe placa de baza (nu e ca la pc sau laptop).
In schimb, poti conecta un stick usb, de pe care sa redai continutul media preferat.

1 răspuns:
| CristianApetrei explică (pentru dannyel86):

Cred ca nu are 16 Gb memorie flash(deși asa arata in specificatii) eu am instalat doar waze, digi online, sopcast si o aplicatie cu radio online. Am mai vrut sa instalez mx player si imi zice ca nu mai am memorie. Și navigatia se blocheaza o data la 2-3 saptamani. Multumesc!