| Claudyu32 a întrebat:

Buna Ziua am si eu o intrebare, am si eu un Compaq Presario F700 procesor amd 1.80 ghz 3600 Mobile soket s1, mi-am luat un procesor amd turionn 64 x2 Mobile 2.00 ghz soket s1. Cu primul procesor cel de 1.80 merge se apride totul frumos ruleaza widowsul, pe asta amd x2 de 2ghz cand il pun aprind laptopu se aprinde 5 secunde si se restarteaza si tot asa incontinu am vazut ca al meu laptop pe net cu amd x2 de 2.00 ghz care ar fi problema multumesc.

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Cum a zis si costi la laptopuri situatia e mai speciala. Laptopurile sunt facute cu gandul la mobilitate nu la customizabilitate. din cauza asta biosul suporta doar anumite procesoare.

cel mai safe, ca sa nu ramai cu un produs cumparat aiurea e sa te duci la un service sa iti instaleze ei procesorul, in mod corespunzator.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Daca tu crezi ca procesoarele la laptopuri se schimba ca la desktop, te inseli! Ti-ai pus intrebarea daca BIOS-ul stie modelul ala x2?

| alexstan76 a răspuns:

Aplica pasta termoconductoare