| Ioanadrian03 a întrebat:

dupa ce stau 20 30 de min pe calculator si dupa se blocheaza imaginea si se inchide tastatura si mouse-ul si nu pot sa fac nimic decat sa dau un restart din unitate. Ce pot sa fac?

Componente:

Procesor Amd - fx 6300

Placa video r9 280 cu 3 ventilatoare

Placa de baza GIGABYTE GA-970A-DS3P

Sursa FSP HEXA 85+, 80+ Bronze, 650W

6 gb ram

Un hard disk de 500 gb

Vrea sa precizez ca nu am nici un ventilator decat cele de la placa de baza si cel stock de la procesor.

Va multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Ce faci mai exact cand se blocheaza PC-ul?
Stai si te uiti la desktop? Nu cred. Spune-ne ce faci exact cand se blocheaza.

| Ioanadrian03 explică (pentru Ineys):

De exemplu odata eram pe pc pe google si peste 20-30 min s-a blocat si nu mergea sa fac nimic decat restart din buton

| Ioanadrian03 explică (pentru Ineys):

Deci cand stau pur și simplu pe pc si pe google peste 20 30 min se blocheaza
Ce ma sfatuesti sa fac?
Tot pc este schimbat in afara de hard disk care este foarte vechi oare sa fie de la asta?

| Ioanadrian03 explică (pentru Ineys):

Deci stau pe pc 20 30 min si pe google nu cont pe ce si se blocheaza si daca il tin pe power saver nu mai face asta dar eu vr sa ma joc pe el si pe power saver nu merg bine jocurile trebuie
Toate componentele sun schimbate i afara de hard disk care e foarte vechi sa fie oare de la asta
Ce ma sfătuiești sa fac?

| Ioanadrian03 explică (pentru Ineys):

Sorry pentru toate astea repetate din greseala

| Ineys a răspuns (pentru Ioanadrian03):

Cel mai probabil HDD-ul ( HardDisk-ul ) este problema.
De obicei HDD-urile merg foarte prost, fiind si unul mai vechi este normal sa se blocheze.
Iti recomand un SSD pentru sistemul de operare, vei vedea o diferenta ca de la cer la pamant.