| iwefgOficiall a întrebat:

Buna ziua am si eu o nelamurire cu o placa de baza msi 970 gaming de curand pe langa disipatorul lung cel mare a anceput sa se vada o solutie o fi vorba de vreo pasta pusa antre disipatorul acela?
Aveti o poza daca acesati linkul acesta
https://ibb.co/izvjuQ

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Placa pare noua, poate si in garantie.
Lasa-l asa, daca este scurgere de la vreo piesa, atunci la un moment dat va ceda complet si poate se va hasi sursa problemei.
Acum nu-l deranja daca functioneaza bine!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se numeste RADIATOR, nu "disipator.

Pasta nu curge, mai degraba se usca.

Pata din partea de jos a radiatorului pare sa fie de ulei sau de apa cursa din partea de sus a radiatorului.
"Pe viu" se poate stabili mai exact.

| iwefgOficiall explică (pentru Bula):

Am pus degetul acolo pare sa fie o substanta uleioasa.