| Manea_Razvan_1999_rWCu a întrebat:

am si eu o problema cu dll-urile, incer sa instalez wamp si dupa ce l-am instalat cand sa il deschid imi da eroae la msvcr110.dll. Am incercat sa il iau de pe net sa il pun in c > >windows sistem32 sar tot nu il recunoaste, am incercat sa ii dau run ca sa il recunoasca dar tot degeaba. Iar colac peste pupaza cei de la Microsoft sunt "de mare ajutor" deoarece ma pun sa instalez nu stiu ce program care merge fff bine pana la un punct anume dupa ce afla toate erorile iti cere bani ca sa instaleze dll-urile. Asa ca va rog sa imi spuneti cum pot sa instalez aceste dll-uri? Va multumesc mult anticipat! Raspunsul cel mai serios si cel mai elaborat primeste funda.

Răspuns Câştigător
| AlexZen a răspuns:

Trebuie sa reinstalezi Microsoft Visual C++ Redistributable, deoarece lipseste acest soft din sistem, linkul e asta https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30679#