| dosia26 a întrebat:

am si eu o problema. De ce nu pot trimite un fisier tip pdf de pe telefon intr-un cont de email? Multumesc... ofer funda

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Noi de unde să știm? Ce aplicație de mail folosești? Ce tip de telefon ai? Cât de mare e fișierul de trimis?

| cfrtobias a răspuns:

Poate e prea mare fisierul

Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa ai aceasta posibilitate de trimitere prin e-mail, fie din sistemul de fisiere, fie direct din aplicatia cu care il citesti.

Daca exista posibilitatea de trimitere, atunci verifica adresa de e-mail, daca ai scris-o corect, respectiv marimea fisierului (unele casute de e-mail nu permit fisiere mai mari de 5-10Mb).
In aceste cazuri primesti un text de avertizare in care scrie motivul ne-trimiterii, care trebuie citit si inteles!

| Bizon95 a răspuns:

Sunt multe explicatii la ce spui tu, inclusiv faptul ca e posibil sa nu ai e-mail inregistrat in telefon, numai DINTR-UN cont de mail poti sa trimiti in alt cont de mail

insa poti sa folosesti solutii alternative, de gen il pui pe google drive si ii setezi permisiunea sa fie vazut numai de cei care stiu link-ul si sa dai link-ul respectivului caruia vrei sa il trimiti