| ElSharawy a întrebat:

Buna ziua am un pc si cred ca i s-a ars placa video, porneste dar nu da imaginea la ecran si nici nu se invarte ventilatorul de la placa video.
Foloseam pc si dintr'o data s-a oprit de parca s-ar fi luat curentul
Placa video e Sapphire Radeon HD7750 si nu prea am gasit acest model pe net

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei alta, asemanatoare cu hd 7750, hd 7990 cum am avut eu gen.
Daca nu da alimentare placa de baza/nu sta fixa in slotul ei, atunci sigur nu functioneaza, incearca sa o cureti de praf, la slot, si apoi daca tot nu, alta noua, vezi, are vreun conector explodat, sau vreo componenta care se vede neagra/plesnita?

1 răspuns:
| SilviaDulcik a răspuns:

Placa ta video nu se mai vinde. Nu ai altă placă video de probă?
E posibil să nu stea bine în slot sau să fi pățit ceva slotul PCI-E.