| Gheorghe_Nicolae_1974 a întrebat:

Am un router tp link 300mbs(cred) si ma joc counter strike global offensive pe laptop conectat la wifi.Cand se mai conecteaza cineva din casa la wifi imi creste ping-ul si incep sa ma teleportez pe mapa.Am inteles ca trebuie sa conectez laptop-ul prin router prin fibra optica, dar nu stiu cum.Cum as putea face asta(ceva tutoriale).Voi mai avea asa ping daca fac asta?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa ai banda mai larga pentru jocuri online pretentioase, conecteaza-te cu cablu (UTP) pe router.
Daca se mai conecteaza cineva din casa si foloseste tot banda larga, atunci chiar ai nevoie de conexiune rapida asigurata in permanenta, ceea ce se poate doar prin pachet de mare viteza de la furnizorul de internet, prin fibra optica, cel putin pana la router.