| golban1997 a întrebat:

Buna ziua!
As dori sa stiu ce marca de televizor imi puteți recomanda dintre Lg sau Samsung!
Mulțumesc

9 răspunsuri:
| Alina225 a răspuns:

Samsung, e marcă mai bună.

| Legion7X a răspuns:

LG zic eu. Am avut un Samsung smart tv și se încalzea cam repede în spate așa l-am returnat. Am luat Lg smart, si abia îl simți după 5h, vede foarte bine, culori vii clare, sunet bun. Samsungul se încălzea într-o oră și ceva. In rest Te uiți pe Netflix fără probleme dacă ai abonament. Eu nu folosesc Netflix.

https://m.emag.ro/......D9D04FBBM/

| Frank51 a răspuns:

Ce zici de Diamant?

| gabicoo a răspuns:

Philips!

| Zuzu1991 a răspuns:

Depinde
daca vrei smart, nu conteaza, amandoua au niste imbecilitati nenorocite de OS
eu personal nu mi-as lua un smart tv daca nu are on OS prezent in lista asta:
http://www.videolan.org/vlc/#download
altfel sunt la mila si sila producatorului, care s-ar putea sa nu aiba chestii de minim bun simt cum ar fi accesarea share-urilor de windows de pe retea, unde am puse filme...
LG are o telecomanda super ca lumea cu care poti sa umblii deosebit de usor cu sageata pe ecran, totusi, la Samsung nu stiu, nu ca nu ar avea

daca vrei OLED, atunci Samsung e marea si tarea teapa amarata, NO SHlT, LG din cate am inteles e singurul producator din lume de display-uri OLED pentru TV-uri, pana si Sony cumpara de la ei, iar Samsung au scos o chestie care se numeste "QLED" si care "suna" foarte aproape de OLED, dar numai OLED NU E!

daca nu vrei nimic de mai sus ci doar un televizor kior, fara briz-brizuri, atunci Samsung... pur si simplu e un integrator mai bun si mai cunoscut decat LG

| Alina225 a răspuns (pentru gabicoo):

Păi și eu i-aș fi recomandat Phillips că eu am și sunt foarte mulțumită dar el a întrebat dintre cele două.

| Adrian5575 a răspuns:

Vad ca acum Horizon este cel mai cautat. Intre Samsung si LG nu cred ca e mare diferenta.

| darrio2007 a răspuns:

Ambele sunt bune. Samsung este mai scump.

| akvez00 a răspuns:

Salut!
După părerea mea, LG este cea mai ok firmă producătoare de televizoare la acest moment, folosesc numai televizoare de la ei, niciodată nu am avut probleme cu ele. Sunt într-o oarecare măsura pentru buzunarul românului pentru ceea ce oferă (vorbind de SMART TV-urile de la LG).