| 28cosmin a întrebat:

♦♦ Bună ziua! ♦♦

Astăzi am o întrebare adresată comunități TPU.

Întrebarea sună c-am aşa dacă ați avea un laptop/calculator (Notebook/PC) şi pe alea ați avea instalat sistemul de operare Windows 8.1 ce suită de office ați instala dintre Microsoft Office 2007, Microsoft Office 2010, Microsoft Office 2013 sau ultima Microsoft Office 2016 pe care l-ați alege pentru instalare?

Cel mai bun răspuns va primi fundă! ♣♦♣

Răspuns Câştigător
| gmxmail a răspuns:

Eu aleg 2016, pentru ca este o versiune completa, si cu nou design e usor de folosit, are suport pentru foarte multe limbi, chiar si pentru chineza si japoneza happy plus ca este compatibil cu toate celelalte versiuni din suita

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Open Office ca e gratis

| Boss315 a răspuns:

Eu as instala Office 2010, chiar folosesc un laptop cu windows 8.1 si am Office 2010 pe el, mi se pare foarte bun si usor de folosit :-)

| AnonimCuDiploma a răspuns:

Salut!
Daca ar fi sa aleg intre versiunile de Microsoft Office, clar as alege cea mai recenta versiune.

| mudokins78 a răspuns:

Office 2013, e mult mai bun, si in plus il gasesti sti tu unde...nu am voie sa iti zic.

| serban57 a răspuns:

Instalează MS Office 2007, functii prea multe nu s-au adăugat de atunci, mai mult s-a lucrat la aspect in acesti ani. In plus, fiind si o versiune mai veche, nu va consuma asa de multe resurse ca office 2016

| GPA a răspuns:

2007, deoarece este singurul office ce tine de gratuitate nelimitată;). Se găsește și în limba română, dar în mare parte deține aceleași funcții.
Nu consuma multe resurse, asta in cazul in care dorești un multi-task.
http://www.go4it.ro/......-3975827/. Nu știu dacă este acesta link-ul, incearca-l și zi.mi daca merge

| Vintu_Seven_1988 a răspuns:

Eu am avut windows 8.1 si foloseam office 2013. imi mergea foarte bine si salva automat in alte versiuni de office anterioare. sau ai putea sa descarci asta

https://www.libreoffice.org/download/download/

este gratis si merge foarte bine