| Cortex a întrebat:

Astazi cineva mi-a accesat contul de Facebook fara permisiunea mea si as dori sa localizati acest ip sau adresa(care am primit-o de pe Facebook): 2a02:2f09:502f:ffff::567c:d83

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Informaţii despre IP-ul
2a02:2f09:502f:ffff::567c:d83
Arată:
Locaţia este,,.
Providerul de internet este.

Detalii browser şi sistem de operare
Utilizaţi browser-ul Google Chrome (59.0) pe sistemul de operare Linux
Nume de cod browser: Mozilla
Nume aplicaţie: Netscape
Versiune browser: 5.0 (Linux; Android 6.0.1; SM-J500FN Build/MMB29M) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/59.0.3071.125 Mobile Safari/537.36
Coockie activat: Da
Limbă browser: ro
Browser-ul este online: Da
Platformă: Linux armv7l
User-agent header: Mozilla/5.0 (Linux; Android 6.0.1; SM-J500FN Build/MMB29M) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/59.0.3071.125 Mobile Safari/537.36
Limbă user-agent: undefined

Informaţii ecran
Lăţime ecran: 360 pixeli
Înălţime ecran: 640 pixeli
Lăţime suprafaţă afişare pagină: 360 pixeli
Înălţime suprafaţă afişare pagină: 640 pixeli
Adâncime rezoluţie culoare: 32 biţi per pixel

Vedeţi şi www.calendar.pontes.ro, o pagină cu informaţii amănunţite despre date şi timp: când cade o anume dată, când pică ziua de Paşte în orice an, când răsare soarele etc.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce faci? te duci si ii bati la usa?
Oricum doar providerul de internet stie cui i-a fost asignat IP ala, tu maxim poti afla zona geografica cu aproximatie si cam atat.
Cine stie de cate ori s-a schimbat posesorul IP ului de atunci insa

| danutzu96 a răspuns:

Nu te obisi. Daca e ip de retea mobila e foarte posibil sa fie realocat. Doar providerul are log-uri cu cine a avut acel ip la o anumita data.

| BlueFox a răspuns:

N-ai ce face cu informatia aia. Schimba-ti parola intr-una sigura si nu mai intra nimeni.

| Cortex explică:

Doresc doar sa stiu din ce zona a incercat stimatul cetatean sa intre pe contul meu, atata tot, nu voi lua nicio masura in legatura cu asta, e simpla nevoie de cunoastere