| Bacanu_Petrus_1987 a întrebat:

ce coooler imi recomandati pentru un amd ryzen 7 2700x, placa de baza este msi x 470 pro gaming?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Atunci cel mai probabil airflowul carcasei e praf. https://linustechtips.com/......peratures/
In concluzie, as recomanda un update de BIOS si apoi setat modul de functionare al coolerului pentru racire in detrimentul silentiozitatii. Poate si pus o pasta cum se cade. Daca nu... pus un cooler in functie de buget. De la Noctua in jos...

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu vine cu un cooler stock destul de misto? Eu asa am impresia.

| Bacanu_Petrus_1987 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ba da dar se duce temperatura in jocuri ultra pe 85 de grade?