| Andreidita211 a întrebat:

Placa de baza GIGABYTE B450M DS3H si Ryzen 7 2700x sunt compatibile?

Răspuns Câştigător
| LoVeMoThErS a răspuns:

Configuratia asta o am eu in momentul de fata, alaturi de 16GB RAM si iti garantez ca sunt compatibile fara update de bios.

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Bineînțeles,

doar cu seria 3000 (3600x, 3700x, etc) sunt probleme, în acel caz fiind nevoie de un update de BIOS (începând cu septembrie 2019 plăcile pentru AM4 vin oricum cu acel Update, dar pe piața prin depozite s-ar putea sa mai existe și modele dinainte de acel update).