| simi1989 a întrebat:

de curand mi-am pus pe calculator sistemul de operare linux mint 17.3, si nu stiu cum sa fac sa il fac mai rapid, ce imi puteti recomanda, multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Ssd ala e baza un ssd imbunatateste viteza considerabil fata de hardiskuri.

| sltlp a răspuns:

Incearca sa pui o interfata mai putin flamanda. Sa dai update din terminal si cam atat(poate modiifcat governor cpu pe performance) Si cam atat. Daca vrei mai rapid, pune niste componente mai performante.