| Hasss a întrebat:

Buna ziua la toti :D

m-am plictisit sa stau toata ziua pe fb mess etc.
vreau sa mai joc si eu o fifa un cs un joc online

dar problema e ca de cand a inceput caldurile astea de 35+++ grade se incalzesc componentele prea raw
Idle Full Load
Procesor: 39 max 55
Placa Video: 48 max 67
Placa De Baza: 50 55
Si Colerul de la procesor ajunge cateodata la 4000 de rotati pe minut inainte nu depasea 3300 de rotati pe minut si tot aceeasi temp avea...
Placa video nu are coler are radiator sau cum se spune...
radiatorul de la placa video in idle ajunge pe la 35% si in full load ajunge pe la 55%

deci caldura asta ma innebunit in cas nu pot sta cu tricou pe mine

uitati o poza de iarna trecuta http://i.imgur.com/PHY0P.jpg

iarna prea scazute, iar vara prea mari =)) nu se mai poate asa ceva :P

deci pot sa ma joc sau astept sa se duca vara?

am un ventilator de camera daca il pun langa unitate ajuta la cv?
plzz spuneti-mi ce sa fac dau funda :P
Promit!

1 răspuns:
| Osan_Denisa_1997 a răspuns:

Pai,calculatorul nu trebuie sa-ti fie langa geam, unde da soarele, asa ca incearca de dimineata sa tragi draperiile ca sa nu se incalzeasca asa tare, mie nu mi se incalzeste aproape deloc big grin