| Nita_Catalin_1985_vOxl a întrebat:

Un prieten de al meu și-a îndoit telefonul de nervi si acum i-a apărut pe majoritate in ecran dunguțe negre si fundalul e negru.se mai poate repara? Cineva sa ma ajute!

Răspuns Câştigător
| rrrp a răspuns:

I au aparut dungi negre pe fundal negru? tongue

ce sa i mai faca? sa si ia altul. poate sa incerce sa schimbe displayul dar nu poti stii daca a strambat si placa sau a desprins sau intrerupt ceva pe ea.

si probabil ca e mai ieftin sa si ia altul. plus ca daca arata rau nu cred ca incearca cineva sa i l repare...

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Data viitoare când are nervi să-l îndoaie invers, poate-și revine.

Nu, evident că nu se mai poate repara fără înlocuirea (cel puțin) a ecranului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa il repare... sa il foloseasca asa, sa isi aduca aminte ca face urat la nervi

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Evident ca nu a muncit el pentru telefon. Sa incerce sa se repare pe el intai.

| xerxes1 a răspuns:

Si eu am un "prieten" care la nervi arunca cu telefonul de perete.