| Zeeypeewee a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un sistem home cinema, intrebarea este daca pot rula un film de pe laptop, cu un cablu Hdmi sa il vad pe televizor dar prin boxele sistemului home cinema

3 răspunsuri:
| Lysergide a răspuns:

Daaaa.Sigur ca poti.Laptopul il montezi la LCD prin HDMI.Sistemul il poti monta ori la LCD ori la laptop.Eu am un sistem home cinema LG si am primit si un cablu care la un capat are doua mufe gen audio-video(le montez la sistem) si la celalat capat e un jack care il bag in laptop la casti.Cablul asta cred ca merge si la LCD.Nu am incercat.Dar merge sa pui un home cinema atat la TV cat si la laptop si LCD-ul sa devina monitor.Vizionare placuta.

| AnghelB a răspuns:

Depinde de Home Cinema. Trebuie sa vezi daca are mufa de intrare audio. Daca nu are nu o sa mearga.

Ex. am vazut Panasonic care nu avea.

| John1973 a răspuns:

Da poti rula http://bit.ly/14GQM2a