| plshelpme a întrebat:

Bunăă.
Ok deci nu prea stiu cum sta treaba cu routerele wireless dar am nevoie de unul.Imi spuneti cum functioneaza.Imi trebuie pentru laptop, tableta si telefon.Ieea e ca am netul prin cablu si vreau sa am wifi in casa. daca ajuta cu ceva vreau acest router. http://www.emag.ro/router-wireless-n-tenda-150mbps-w316r /pd/EYYCNBBBM/

3 răspunsuri:
| Keylla99 a răspuns (pentru Nelu62):

Poti sa mi raspunzi si mie la o intrebare? nici eu nu am habar cu routerele astea dar am nevoie de unul. deci, ma mult intr-un apartament nou unde netul e pe cablu, o sa stau cu inca o fata, asa ca avem 2 laptopuri, ce router imi trebuie ca sa am wifi fara sa conectez unul din laptopuri la router, adica unde stateam inainte aveam pc si puteam sa merg cu laptopul prin toata casa plus foloseam tableta si telefon, deci, trebuie sa fie neaparat unul din laptopuri conectat?

| Nelu62 a răspuns:

Poti merge cu ambele laptopuri prin wi-fi.