| vavitza a întrebat:

Care router este mai bun? Router Wireless-N Tenda F300, 300Mbps sau Router Wireless-N Tenda W316R, 150Mbps? Precizez ca au acelasi pret. Dau funda cine ma ajuta sa aleg care e mai bun.

Răspuns Câştigător
| madalint a răspuns:

Cu siguranta, Router Wireless-N Tenda F300 cu 300Mbps. Diferenta e evidenta: rata de transfer 300Mbps vs 150Mbps. Acum depinde si de viteza care vine pe fir pana la router. Daca aceasta e de doar 100Mbps, ambele sunt ok. In schimb, daca ai viteza de 1000Mbps de la Digi, e clar ca F300 stie sa managerieze mai bine situatia.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

TP-Link

| RaduTN a răspuns:

Router Wireless-N Tenda F300 cu 300Mbps!