| BeatriceNote a întrebat:

Bunaaa!
Am o problema cu routerul wifi ASUS-N12E.
Nu i-am facut absolut nimic si acum nu merge nici pentru calculator,nici pt telefon.
Toate luminitele sunt aprinse, nu pare nimic in neregula.cu toate astea,atunci cand conectez telefonul imi apare eroare si spune ca adresa IP e gresita si ca trebuie sa ma loghez, dar dupa ce pun parola si username-ul imi apare aceeasi pagina de logare la nesfarsit.
Am nevoie urgenta de internet! ce pot face?
Multumesc.
PS:acum folosesc putinul net ramas pe mobil.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cel mai simplu: hard reset și programează-l din nou (folosește calculatorul cu un cablu UTP).

| TheBest1 a răspuns:

Daca ai si modem normal fa asa(p.s. ai nevoie de doua cabluri ethernet) :
1.conecteaza router-ul la modemul normal prin ethernet(foloseste mufa de la router care este diferita de toate
celelalte la culoare)
2.conecteaza tot la router alt cablu ethernet(mufele asemanatoare la culoare), iar dupa ce ai facut asta conecteaza la unitate
3.setup-ul s-ar putea sa-l ai in manualul de utilizare
Daca te-am ajutat poti sa dai funda?

| K0sti a răspuns:

Da-i un restart, mai ramane softul agatat uneori! Daca si dupa restart raman toate led-urile aprinse, ceva nu e in regula!

| TheBest1 a răspuns:

Am patit si eu așa. Am sunat provider-ul de internet, iar dupa aceea a mers.

| itextrat a răspuns:

Daca vrei sa afli adresa ip locala a routerului, citeste asta: http://bit.ly/1WA3h8d