| anonim_4396 a întrebat:

Buuună, am nevoie de ajutor.
Cum pot debloca un cont de icloud?
Pentru că mi-am uitat parola si nu mai am nici numărul acela.

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Https://www.icloud.com/
apesi pe:
"Forgot Apple ID or password?"
si vezi tu dupa aia, ca esti mare si vaccinata :D

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ceri un cod de deblocare pe adresa de e-mail atasat casutei iCloud.

| timeeacristina a răspuns (pentru Bula):

Păi da, asta am făcut. Am primit un cod, dar nu mă lasă să îl introduc.
Am fost la un GSM și mi-au spus că nu au ce să facă dacă nu știu parola.
Doar să mă duc la Apple cu actele, să dovedesc că l-am cumpărat eu și să mi-l facă ei...

Bula
| Bula a răspuns (pentru timeeacristina):

Codul respectiv trebuie sa-l introduci ca PAROLA.
Evident, trebuie sa-ti stii si NUMELE din cont.

| CM7YRE a răspuns:

Variante:
Cumperi alta placa de baza, necodata
Cauti pe eBay un serviciu de genul "deblocare iCloud"
Asta in cazul in care chiar nu ai nicio varianta sa-ti recuperezi parola.
Saaau... poti "recupera numarul" in ideea in care te duci la Vodafone/Orange si ceri cartela cu numarul respectiv, daca poti dovedi ca a fost a ta; exp: abonament, sau ultimele apeluri (se poate, dar nu in toate cazurile). Tu vezi daca merita sa irosesti timpul sau banii respectivi; plus, poti suna la numarul respectiv daca e al cuiva, e logic si usor.