| anamariarot a întrebat:

Cam cu cat scade pretul unui telefon dupa ce apare modelul urmator? happy

Răspuns Câştigător
| Stell99 a răspuns:

In cazul lui s7 edge, poti sa te astepti la o scadere de 300-400 lei international si inca cateva sute de lei national, atunci cand se lanseaza galaxy s8
Asta inseamna ca il iei teoretic la 2000 lei si un pic.
Exact asa s-a intamplat si in cazul lui s6.

Reducerile pot varia de la magazin la magazin si cea mai mare greseala este sa cumperi ceva de black friday.
Atunci se urca preturile inainte cu 40% sau mai mult si se scad cu 5%-10% maxim de black friday.

4 răspunsuri:
| DanaB22 a răspuns:

Depinde de maraca si de renumele firmei/marcii telefonului, dar se poate ajunge si pe la jumatatea pretului.(asta din cate stiu eu)

| anamariarot explică (pentru DanaB22):

Ar fi vis daca ar ajunge la jumatate din pret. E vorba de un s7 edge... imi pare rau ca de-a lungul timpului n-am urmarit si preturile modelelor anterioare sa vad in ce fel se modifica sad

| Luci_Rusu_2000 a răspuns:

Ii scade o anumita suma de banii..depinde si de cat de renumita e firma

| anamariarot explică (pentru Stell99):

Da, am vazut si eu practici de genul laughing