| pyka a întrebat:

Cand cuplez HDD-ul imi apare o fereastra in care zice: ""You need to format the disk in drive M: before you use it"" si imi da optiunea FORMAT DISK
Daca dau formatare si bag la televizor si inregistrez fac iar conexiunea la calculator tot asa zice sa reformatez. De ce? Ce trebuie sa fac sa mearga ce am inregistrat de pe televizor sa mearga si la calculator sa vad.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sistem de fisiere foloseste TV-ul?
Ce sistem de fisiere ai setat tu?
Daca e smart tv cu Android, trebuie sa-i pui Fat32. Daca TV-ul a pus ext4, clar PC-ul cu Windows nu vede acel sistem de fisiere. Fat32 si exFAT sunt compatibile si pe Android/Linux si pe Windows.

| ArmywCode a răspuns:

Trebuie sa-i dai formatare din cmd sau sa debifezi quick format.

| pyka explică (pentru anonim_4396):

EXFAT TV si calculatorul si am windows 7. Am dat format tot nu merge. Apara la calculator sa formatez si cand bag in TV sa inresgistrez iar dau format si cand bag din nou in calculator trebuie sa reformatez. Nu inteleg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru pyka):

Probabil e defect or TV-ul or hardul.
Merge sa tii fisiere pe el?
Daca da, incearca sa formatezi cu FAT32 din Windows 7 si NU mai formata din TV. Dai restart la TV daca iti mai arata sa formatezi.

| pyka explică (pentru anonim_4396):

Am incercat la toate TV si alte porturi si tot la fel arata reforma la Tv si la calculator