| Biiskrem a întrebat:

Când încerc să deschid ceva descărcat în format PDF, îmi apare nenorocirea asta http://i.imgur.com/GqViv5W.jpg
De fiecare dată de ceva timp încoace.
Ce pot face?
Săru'mâna.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Pentru format pdf exista softuri dedicate, care nu trebuie sa lipseasca din sistemul tau. Unul dintre ele e Adobe Reader (foarte popular), dar mai sunt si altele care il pot inlocui (Foxit Reader, PDF-XChange Viewer etc). Odata instalat unul din ele, fisierul pdf se va deschide automat si fara probleme prin acel soft, iar OfficeSuite nu va mai da erori, pentru ca va opera cu alte tipuri de fisiere text compatibile.