| Ratonhnhakéton a întrebat:

Cand pun la tv unele canale? Imi apare ceva si scrie fara modul CI. Ce inseamna? Am un tv LG.

1 răspuns:
| untu a răspuns:

Sa-ti spun ceva prietene! CI inseamna,,Common Interface",unele canale tv prin cablu apare mesaj de genul,, fara modul CI" inseamna ca ai niste canale codate! Pentru decodare, ai nevoie de decodor cu interfata,, Common Interface" pe care trebuie sa le faci rost de la firma de televiziune prin cablu in care esti abonat! Prin modul CI ai nevoie sa introduci niste cartele de decodare in decodor,, Set Top Box"! Mergeti la firma de cablu si sa cereti abonament pentru canalele codate si sa faci cerere de abonare si restul o sa vine omul acasa si ti-l instaleaza imediat.Vizionare placuta! Bafta!