| Metasix a întrebat:

Care componente de pe calculator trebuie sa le stiu ca sa stiu daca imi merge o placa video noua?

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

In general sursa si placa de baza. Dar si restul componentelor sunt importante pentru o configuratie echilibrata.

| halogen001 a răspuns:

Placa de baza (daca se potriveste placa video in placa de baza), sursa de alimentare - daca are suficient curent pentru alimentarea noii placi de baza, carcasa - daca dimensiunile permit instalarea placii - unele placi sunt mari si nu incap in carcasa sau chiar pe placa de baza.