| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca este mai bun:
-Laptop Lenovo IdeaPad 720S-13IKB, Intel Core i7-7500U, 8GB DDR4, SSD 256GB M.2, Intel HD Graphics, Windows 10 Home
-Laptop 2 in 1 HP Pavilion x360 14-ba100nq, Intel® Core™ i5-8250U pana la 3. 4GHz, 14.0" HD Touch, 4GB, 1TB, Intel® UHD Graphics 620, Windows 10 Home
-Laptop LENOVO IdeaPad 720S-13IKB, Intel® Core™ i5-7200U pana la 3. 1GHz, 13.3" IPS Full HD, 8GB, SSD 256GB, Intel® HD Graphics 620, Windows 10 Home

8 răspunsuri:
| VasileCacanei a răspuns:

Pentru ce vrei laptop-urile? Ca si asta conteaza mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru VasileCacanei):

Păi in primul rand as vrea sa-l folosesc pentru rețele socializare, youtube.....viata de zi cu zi, dar sa suporte si putin gaming 1-3 jocuri cel mult. Daca recomanzi alte modele până 4000 lei...Dar nu sa se axeze doar pe gaming?!

| bogdan324 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vrei sa fie rapid in multitasking adica multe pagini in chrome si alte lucruri deschise si jocuri pe detalii high-very high, ia asta
https://www.pcgarage.ro/......-os-black/

| VasileCacanei a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai, ce ai afisat tu mai sus, in intrebare, nu se potriveste deloc la gaming... Orice laptop care se axeaza pe gaming, inseamna ca se axeaza pe orice, pentu ca are resurse multe ( RAM, CPU, GPU ). Ia-ti ceva cu placa video GTX 1050, te poate duce si la 4000 de lei, daca dai cu 500 lei in plus garantat te tine vreo 2-3 si chiar 4 ani cu jocurile noi aparute. Si inca ceva, daca vrei sa se miste cum trebuie, cumpara-ti cu SSD nu HDD. Recomandat 256 GB. Multa bafta

| Wr3nch a răspuns:

Omegalul daca e de gaming poate face orice laughing Gasesti Asus Rog cu i7, 8gb ram hdd un tb si 1060 la 4000 de lei si bate lejer toate laptopurile de pe lista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru VasileCacanei):

Nu imi doresc un laptop doar pentru gaming.....deoarece pentru gaming am consola.Am zis doar cat sa duca un 1-3 jocuri!

| alexboss2020 a răspuns:

Acesta
https://m.emag.ro/......D8H6X9BBM/
Si uite video-ul celor de la AMD
https://m.youtube.com/watch?v=usUFEissyO4
Si ai si o grafica integrata mult mai buna
Uite diferentele

https://m.youtube.com/watch?v=QOiZEl6FrcY
Cu placere!

| gabicoo a răspuns:

Ori HP ori nimic