| puscahoreangaion a întrebat:

Care credeti ca este varianta buna de java si eclipse pentru a crea jocuri pentru android
pentru a programa doresc de asemenea sa stiu ce varianta de java este mai buna si cum o onstalez pe Windows

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti ar mai raspuns odata. java e un limbaj de programare, nu exista varianta mai buna sau mai rea.

eclipse ul, il folosesti in mod logic cel pentru java development cu plugin urile aferente dezvoltarii pe mobile

| peperonies a răspuns:

Daca ai nevoie de raspuns la intrebarea asta nu o sa poti face jocuri pentru android. investeste timpul in altceva.

| mentholinks a răspuns:

Daca vrei sa faci pentru android intereseaza-te de android sdk si parca aveau ei si un ide. Nu e chiar Java ceea ce ruleaza pe android.