| LaurAndreii a întrebat:

Care e diferenta, intre snapchat si tiktok? Am auzit ca este asemanator, dar video-urile dispar in 24 de ore? Si pot sa urmaresc lumea, daca are snapchat si daca dispar in 24 ore cum fac?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt total diferite și au alte scopuri.

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Snapchat-ul este un fel de messenger, doar că dispar mesajele din conversații imediat după ce le-ai văzut. De asemena dacă faci screen shot-uri la conversații, persoana o să fie notificată. Tiktok-ul este o aplicație unde poți vedea și încărca clipuri scurte de până la 1 minut. Poți folosi sunetele altor clipuri într-o combinație proprie. Pe tiktok nu există momentan, cel putin, reguli de copy right, și nici nu știu decât o sâ există vreodată. Păi de diferențe, ce pot spune, sunt aplicații care au lucruri în comun dar totodată sunt diferite.

| LaurAndreii explică:

Deci dispar? nu e ca pe tiktok.

| LaurAndreii explică:

Pai am salvat in amintiri deci dispar?

| Anuket a răspuns (pentru LaurAndreii):

Da, e mai mult pentru ceva instantaneu, dacă e un video planificat postează pe altă rețea fe socializare(ex tiktok).